Pomiary geodezyjne

Istnieją sytuacje, w których konieczne okazuje się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy geodezyjnej. Zatrudniane przez nas osoby doskonale znają się bowiem na wykonywaniu różnego rodzaju pomiarów czy sporządzaniu map i innych opracowań kartograficznych niezbędnych m.in. do stworzenia projektu budowlanego danej inwestycji. Na tej stronie pragniemy zapoznać Państwa z ofertą naszej łódzkiej firmy na pomiary geodezyjne. Usługi tego typu są przydatne m.in. podczas budowy obiektów bądź przy podziale nieruchomości. Istnieje kilka rodzajów pomiarów geodezyjnych – wysokościowe, sytuacyjne oraz sytuacyjno-wysokościowe.

  • Sytuacyjne – inaczej poziome; dotyczą odległości na płaszczyźnie pomiędzy obiektami na danym terenie. Przydatne podczas tego rodzaju pomiarów są takie urządzenia, jak taśmy miernicze, tachimetry i urządzenia pomiarowe GPS dalmierze laserowe i inne.
  • Wysokościowe – inaczej pionowe; celem niwelacji terenu tego typu jest wyznaczenie wysokości konkretnych szczegółów w stosunku do ustalonego punktu odniesienia. Powstałe dane obrazują rodzaj ukształtowania danego terenu. Do ich uzyskania wykorzystuje się niwelatory, łaty niwelacyjne, urządzenia pomiarowe GPS bądź tachimetry.
  • Sytuacyjno-wysokościowe – połączenie dwóch wymienionych wyżej rodzajów pomiarów geodezyjnych, polegające na jednoczesnym wyznaczeniu wysokości punktów oraz ich wzajemnego rozmieszczenia na płaszczyźnie. Do zdobycia tego typu informacji wykorzystywane są przede wszystkim tachimetry elektroniczne oraz urządzenia pomiarowe GPS, ponieważ umożliwiają one zapis danych na nośniku zewnętrznym. Uzyskane parametry stanowią podstawę do stworzenia szkicu terenu.

Pracownicy naszej firmy korzystają tylko z najnowocześniejszych i w pełni sprawnych urządzeń specjalistycznych najnowszej generacji najlepszych światowych marek jak Leica czy Trimble. Dzięki temu uzyskane przez nas pomiary geodezyjne są precyzyjne, a nasza praca przebiega sprawnie i bezproblemowo, co przekłada się na krótszy czas oczekiwania na wykonanie usług. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą w celu uzyskania szczegółowych informacji o dostępnych terminach i cennika oferowanych usług geodezyjnych.Ilość odwiedzin: Firma Geodezyjna GEOTOP 92-538 Łódź, ul. Czernika 1A lok. 3 - Geodeta inż. Tomasz Lik