Pomiary osiadania, odkształceń i pionowości elementów konstrukcyjnych

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że budynek w naturalny sposób pracuje i z czasem się zmienia. Zaczynają się pojawiać odkształcenia, rysy, pęknięcia. Jest to szczególnie bolesne dla osób, które wybudowały swój pierwszy dom i zaczynają zauważać coraz nowsze rysy pojawiające się kolejno na ścianach w różnych pomieszczeniach. Oczywiście nie każdy budynek przechodzi przez takie zmiany – nawet w obrębie jednego bloku mieszkania mogą znacznie różnić się od siebie pod tym względem.

Wykonywane przez uprawnionych geodetów pomiary osiadania, odkształceń i pionowości elementów konstrukcyjnych to działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom użytkującym dane obiekty. Wiedza o pogłębiających się zmianach konstrukcyjnych pozwala wykryć ewentualne nieprawidłowości i podjąć odpowiednie środki profilaktyczne na przyszłość.

Po sporządzonych pomiarach geodeci sporządzają odpowiednią dokumentację, w której umieszczone są wszelkie informacje o osiadaniu danego budynku bądź odkształceniach pewnych elementów konstrukcyjnych. Nasze usługi dotyczą nie tylko domów, ale również galerii handlowych, autostrad, obiektów mostowych, różnego rodzaju budynków przemysłowych i nie tylko. Pomiary wykonywane są regularnie, dzięki czemu z łatwością można wykryć nawet najmniejsze zmiany i tym samym zapobiec ewentualnej katastrofie budowlanej.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z naszych usług w zakresie wykonywania pomiarów osiadania, odkształceń i pionowości obiektów budowlanych. Do naszej dyspozycji posiadamy najwyższej jakości sprzęt geodezyjny, który gwarantuje nie tylko niezwykłą precyzyjność pomiarów, ale również możliwość ich sprawnego wykonania. Dzięki temu nasi Klienci nie muszą długo czekać na zrealizowanie wykupionej przez siebie usługi, a my mamy pewność, że są oni zadowoleni z naszej pracy.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z podstroną „Cennik”, gdzie znajdą Państwo orientacyjne ceny poszczególnych usług. W celu ustalenia konkretnej kwoty prosimy o kontakt z nami oraz przygotowanie podstawowych informacji o obiekcie bądź gruncie. Umożliwią nam one zaproponowanie najbardziej adekwatnej ceny. Ilość odwiedzin: Firma Geodezyjna GEOTOP 92-538 Łódź, ul. Czernika 1A lok. 3 - Geodeta inż. Tomasz Lik