Pomiary pionowości szybów windowych

Geodezyjna obsługa inwestycji to szereg usług, które realizowane są podczas budowy obiektów przemysłowych, mieszkalnych, komunikacyjnych i nie tylko. W każdym przypadku obsługa tego typu ma na celu dopilnowanie, aby prace budowlane przebiegały zgodnie z przyjętym projektem. Geodeta jest bowiem przydatny niemalże na każdym etapie budowy. Jego praca rozpoczyna się na samym początku poprzez tyczenie budynku na danym terenie. Po zakończeniu prac budowlanych geodeta wykonuje również inwentaryzację powykonawczą zarówno budynku, jak i dołączonych przyłączy wody, gazu, kanalizacji itp. Jedną z usług wykonywanych przez geodetę posiadającego uprawnienia do inwestycji budowlanych są również pomiary pionowości szybów windowych.

Realizowane przez geodetę pomiary pomagają stwierdzić, czy dany obiekt jest przystosowany do użytkowania i nie stanowi zagrożenia dla przebywających w nim osób. Dlatego tak ważne jest wykonywanie inwentaryzacji powykonawczej, która pozwala ustalić, czy budynek zostały wzniesiony zgodnie z projektem i czy jego poszczególne elementy konstrukcyjne mieszczą się w granicach norm. Jednymi z takich elementów konstrukcyjnych są również szyby windowe, których pomiary wykonujemy. Usługa tego typu ma na celu ustalenie, czy odchyłek ścian szybów windowych mieści się w dopuszczalnych granicach i tym samym czy nie istnieją żadne przeciwskazania od montażu samego dźwigu.

Wykonanie pomiarów pionowości szybów windowych to również wydzielenie osi prowadnic dźwigowych. Ich odpowiednie ustawienie zapewnia prawidłowy montaż i pracę wind.

Każda wykonana przez nas praca wiąże się z przygotowaniem profesjonalnej dokumentacji zawierającej wszystkie niezbędne dane pomiarowe i nie tylko. Decydując się na współpracę z naszą firma mają Państwo pewność co do terminowości realizacji usług, a także jej profesjonalizmu. Korzystamy tylko ze sprawdzonych i precyzyjnych urządzeń oraz oprogramowania. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w tym zawodzie i zawsze jesteśmy na bieżąco z wszystkimi nowinkami branżowymi. Jeżeli zatem szukają Państwo geodety, który wykona dla Państwa pomiar pionowości szybów windowych, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.Ilość odwiedzin: Firma Geodezyjna GEOTOP 92-538 Łódź, ul. Czernika 1A lok. 3 - Geodeta inż. Tomasz Lik