Sprzęt geodezyjny

Geotop to profesjonalna firma, której pracownicy dbają o to, by oferowane usługi realizowane były na najwyższym poziomie. Dlatego też stawiają oni tylko na dobry, specjalistyczny sprzęt najlepszych marek. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić sobie największą precyzję pomiarów i jednocześnie sprawić, by nasza praca dawała jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie.

W pracy geodety niektóre sprzęty są po prostu niezbędne. Bez nich wykonanie precyzyjnych pomiarów jest w zasadzie niemożliwe, a na pewno bardzo utrudnione. Dlatego też na tej stronie pragniemy zapoznać Państwa z podstawowymi sprzętami geodezyjnymi wykorzystywanymi w naszej branży.

Do dyspozycji zatrudnianych przez nas osób posiadamy profesjonalny sprzęt geodezyjny, taki jak odbiornik GPS czy specjalistyczne tachimetry. W dzisiejszych czasach żadna firma geodezyjna nie może obejść się bez tak podstawowych urządzeń. W naszej firmie stawiamy na sprawdzone i renomowane marki, takie jak Leica czy Trimble, dzięki czemu zawsze możemy polegać na wykorzystywanym przez nas sprzęcie. Stosowanie najnowszych technologii umożliwia sprawne i precyzyjne wykonanie pomiarów, co wiąże się nie tylko z zadowoleniem naszych zleceniodawców z wykonanej usługi, ale także np. zapewnia bezpieczeństwo na budowie.

Nasi pracownicy korzystają m.in. z takich urządzeń, jak:

  • GPS Leica GS15 ViVa GNS
    W urządzeniach marki Leica zostały wykorzystane m.in. technologie SmartCheck, SmartTrack i SmartRTK. Wszystkie z nich doskonale ze sobą współpracują w celu dostarczenia jak najdokładniejszych wyników, a także fachowej analizy otrzymanych danych. Sprzęt ten jest uważany za jeden z najlepszych urządzeń tego typu – również dlatego, że jest on stworzony do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach przy niskich i bardzo wysokich temperaturach.
  • Tachimetry Trimble M3
    Tachimetry stanowią niezbędne wyposażenie każdego geodety. Ich zadaniem jest precyzyjny pomiar kątów poziomych i pionowych, a także poszczególnych odległości. Wcześniej w naszej branży wykorzystywane były tachimetry optyczne, zaś w dzisiejszych czasach urządzenia te są elektroniczne. Dzięki temu umożliwiają zmierzenie wymienionych kątów, a także wyznaczenie współrzędnych danych punktów orientacyjnych. Do naszej dyspozycji posiadamy tachimetr japońskiej marki Trimble należącej do koncernu Nikon. Korzystamy z modelu M3 z funkcją pomiaru bezlustrowego. Wykorzystuje on technologię współosiowego systemu ogniskowania, dzięki któremu dostarcza pewne pomiary i dopasowuje się do panujących warunków.

To właśnie geodetów z tachimetrami i urządzeniami GPS podczas wykonywania pomiarów widzą Państwo zazwyczaj na ulicach.

W branży geodezyjnej wykorzystuje się również niwelatory. Urządzenia te służą do ustalenia różnicy wysokości pomiędzy poszczególnymi punktami.

Dodatkowo do naszej dyspozycji posiadamy różnego rodzaju akcesoria, takie jak stabilne statywy, tyczki i inne.

Wykorzystywane przez nas sprzęty charakteryzują się dużą wydajnością, która idzie w parze ze sprawnością wykonywanych pomiarów. Dzięki temu jesteśmy w stanie przetwarzać nawet duże pliki i tym samym obsługiwać największe przedsiębiorstwa. Ponadto możemy pracować w nawet najbardziej wymagających warunkach, ponieważ posiadamy do dyspozycji urządzenia, na których możemy polegać.Ilość odwiedzin: Firma Geodezyjna GEOTOP 92-538 Łódź, ul. Czernika 1A lok. 3 - Geodeta inż. Tomasz Lik